Powrót

Korekta przegrody nosowej

Korekcja podniebienia miękkiego metodą Celon i Koblacji

Korekcja podniebienia miękkiego metodą Celon i Koblacji to bezkrwawy zabieg wykonywany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Trwa zwykle 40 minut, a jego skutkiem jest wytworzenie malutkich blizn śródtkankowych w obrębie zbyt wiotkiego podniebienia, co usztywnia jego strukturę. Dzięki zastosowaniu technologii fal radiowych, jak i niskich temperatur koagulacji (około 60-80 st. C) nie następuje efekt poparzenia, a krwawienie jest minimalne. Wszystko to oznacza znacznie mniejszy dyskomfort po zabiegu i szybszy okres rekonawalescencji.

Usunięcie ciał obcych z nosaZabieg przeprowadza się w gabinecie laryngologicznym, w wyjątkowych sytuacjach ma to miejsce na sali operacyjnej

Elektrochirurgia małżowin nosowych (RaVoR)

Zabieg zmniejszenia masy małżowin nosowych dolnych zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i w sedacji (krótkotrwałym uśpieniu) pod opieką anestezjologa. Zabieg wykonywany jest u osób z zaburzeniami drożności nosa wynikającymi z przewlekłego przerostowego zapalenia błony śluzowej nosa. Wskazania indywidualnie ustala lekarz laryngolog.

Zaopatrywanie krwawień z nosa

W przypadku uporczywego krwawienia z nosa zaopatrujemy Pacjentów wykorzystując gąbki żelowe lub wykonujemy drobny zabieg elektrokoagulacji. Metody te są bardziej nowoczesne i mniej inwazyjne niż tradycyjna tamponada wykonana z gazy.

Ewakuacja krwiaków i ropni nosa

W przypadku krwiaków samoistnych lub pourazowych jak również ropni w obrębie nosa proponujemy chirurgiczne zaopatrzenie tych stanów ambulatoryjnie lub w warunkach sali operacyjnej.

Punkcje zatok szczękowych z możliwością przedłużonego drenażu metodą Sinu-Ject

Punkcja zatok metodą Sinu-Ject jest nowoczesną metodą wykonywania punkcji zatok szczękowych. Dren do wnętrza zatoki zakładany jest przy pomocy automatycznego urządzenia przebijającego jej ściankę. Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym lub sedacji (krótko trwałego uśpienia). Założony dren pozwala na wielokrotne przepłukiwanie wnętrza zatok i podawanie leków bez konieczności ponownego przekłuwania ściany zatoki. Wielokrotne płukanie zatok (przez 5-7 dni) zmniejsza ryzyko nawrotu choroby. Obecnie w Mini-Clinic wykonujemy ją z wykorzystaniem metody radiochirurgicznej RaVoR. Polega ona na zmniejszaniu przerośniętych lub patologicznie zmienionych tkanek małżowiny nosowej z wykorzystaniem fal o częstotliwości radiowej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub sedacji i polega na podśluzówkowym wprowadzeniu elektrod igłowych do małżowin. Podgrzewają one przyległe struktury do kilkudziesięciu stopni (90–100 st. C), powodując kontrolowane oparzenie tkanek. W okolicy wkłucia dochodzi do powstania jałowego stanu zapalnego, w efekcie którego w ciągu kilku tygodni powstają zmiany włóknisto-bliznowate zmniejszające, małżowiny nosowe, dzięki czemu przepływ powietrza przez nos jest dużo łatwiejszy.
Pacjenci po zabiegu często przestają się skarżyć na nawracające ściekanie po tylnej ścianie gardła, infekcje, zapalenie gardła i krtani,  odzyskują powonienie, niwelują chrapnie. Zabieg jest małoinwazyjny, krótkotrwały (około pół godziny). Pacjent po zabiegu w sedacji, zostaje w klinice jeszcze ok. 2 godzin. Przez około 2 tygodnie pacjent powinien się oszczędzać i unikać podnoszenia ciężarów, gorących kąpieli, nie pracować na zimnym powietrzu czy w pyle.

Septoplastyka to operacja prostowania przegrody nosa. 

Wykonuje się ją poprzez usunięcie skrzywionej części przegrody nosowej (chrząstki i/lub kości). Operację wykonuje się wewnątrznosowo, przez małe ciecie w przedsionku nosa, bez widocznych nacięć  na twarzy. Operacja ta nie powoduje zmiany kształtu nosa.

AdenotomiaZabieg operacyjny zwany adenotomią polega na ścięciu masy przerośniętego migdałka. Zaleca się wykonywanie zabiegu w znieczuleniu ogólnym, co zapewnia bezpieczeństwo, eliminuje jego stres oraz zapewnia precyzyjność zabiegu. Przy istniejących przeciwwskazaniach do narkozy, możliwe jest również zastosowanie znieczulenia miejscowego.

KontaktMini Clinic

Mała klinika specjalistyczna

Litewska 4b/10, 35-330 Rzeszówtel. 790 759 759

e-mail: rejestracja.miniclinic@gmail.comGodziny przyjęć:

PON: 14:00 - 16:00

Jak do nas trafić?

Umów wizytę