Powrót

Zabiegi operacyjne

w znieczuleniu miejscowym

Zabiegi operacyjne w znieczuleniu miejscowym tzw. zabiegi amulatoryjne są wykonywane w Mini Clinic. Pacjent zgłasza się po uprzedniej kwalifikacji z wynikami wcześniej zleconych badań labolatoryjnych. Zabieg zwykle trwa 20-30 min. a po nim chory wraca do domu. Zabiegi wykonywane ambulaoryjnie w Mini Clinic są zabiegami komercyjnymi.

Termoablacja podniebienia miękkiego u osób chrapiących i osób z bezdechem sennym

Termoablacja podniebienia miękkiego urządzeniem Ra-Vor to bezkrwawy zabieg wykonywany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Trwa zwykle 20-30 minut, a jego skutkiem jest wytworzenie malutkich blizn tkankowych w obrębie zbyt wiotkiego podniebienia, co usztywnia jego strukturę jak również skraca je zwiększając dystans pomiędzy tylną ścianą, gardła a brzegiem podniebienia. Dzięki zastosowaniu technologii fal radiowych, jak i niskich temperatur koagulacji nie następuje efekt poparzenia, a krwawienie jest minimalne. Nie ma ryzyka perforacji podniebienia a okres rekonwalescencji jest szybszy. Mimo to w okresie pooperacyjny chory musi liczyć się z dolegliwościami bólowymi, które trwają ok 7 do 10 dni. Ostatecznych efektów operacji spodziewamy się po ok 6 tygodniach (jest okres potrzebny do wytworzenia się blizn)

UPPP (operacja plastyczna gardła, podniebienia, języczka podniebienia) u osób chrapiących i osób z bezdechem sennym

Zabieg ten wykonywany jest zwykle w połączeniu z termoablacją podniebienia miękkiego i polega na wycięciu nożem elektrycznym nadmiaru tkanek gardła i podniebienia, skróceniu języczka podniebienia, wycięciu częsci łuków podniebienno-gardłowych czy zmniejszeniu objętości migdałków podniebiennych


Kryptoliza migdałków podniebiennych

Jest to zabieg wykonywany u osób z nadmiernie wytwarzanymi i zalegającymi w migdałkach podniebiennych czopami retencyjnymi (nazywanymi przez pacjentów kamieniami migdałkowymi) Zabieg wykonywany jest urządzeniem Ra-Vor, w jego trakcie elektrodami igłowymi wytwarzającymi prąd o częstotliwości fal radiowych zamykane są krypty migdałków w których wytwarzane są czopy retencyjne.

Termoablacja migdałkóaw podniebiennych

Zabieg wykonywany u osób z przerośniętymi migdałkami podniebiennymi wykorzystuje termoablację (radiochirurgię). Elektrody igłowe wprowadzane w tkankę migdałków powodują redukcję ich objętości przez koagulację i powstawanie blizny w trakcie gojenia.

Termoablacja małżowin nosowych dolnych

Zabieg zmniejszenia masy małżowin nosowych dolnych wykonywany jest zarówno w znieczuleniu miejscowym jak i w ogólnym (krótkotrwałym uśpieniu) pod opieką anestezjologa. Do zabiegu kwalifikowani sa pacjenci z zaburzeniami drożności nosa wynikającymi z przewlekłego przerostowego zapalenia błony łzowej nosa. Wskazania indywidualnie ustala lekarz laryngolog.

Koagulacja chemiczna /elektryczna w przypadku nawracających krwawień z nosa

W przypadku nawracających uporczywych krwawień z nosa których źródłem są najczęściej powierzchowne naczynia blony śluzwej w przedniej części przegrody nosa wykonujemy zabieg elektrokoagulacji, lub chemicznej koagulacji, który prowadzi do zamknięcia naczyń.

KontaktMini Clinic

Mała klinika specjalistyczna

Litewska 4b/10, 35-330 Rzeszówtel. 790 759 759

e-mail: rejestracja.miniclinic@gmail.comGodziny przyjęć:

PON: 14:00 - 16:00

Jak do nas trafić?

Umów wizytę